Menu

Mistrzostwa Świata Masters Seefeld 2023

WMC2023 Seefeld rekordowe pod każdym względem

W dniach 19-24.03.2023 odbył się WMC2023 – Mistrzostwa Świata Mastersów w narciarstwie biegowym w kategoriach wiekowych.

Polskę reprezentowała rekordowa liczba zawodników – członków stowarzyszenia Polish XC Masters – startujących z powodzeniem w konfrontacji z najlepszymi Mastersami na świecie.

Polacy zdobyli 11 medali: 2 złote, 4 srebrne i 5 brązowych, co jest absolutnym rekordem w historii startów polskich Mastersów w światowym czempionacie i plasuje Polskę na 12 miejscu w klasyfikacji medalowej mistrzostw. BRAWO!!!

Zarówno starty indywidualne, jak i sztafety przysporzyły bardzo dużo pozytywnych emocji, a Mazurek Dąbrowskiego – dwukrotnie odśpiewany przez zawodników i kibiców był mocno słyszalny nie tylko podczas ceremonii dekoracji…

Sukcesy indywidualne, jak i zespołowe naszych zawodniczek i zawodników oraz rekordowa frekwencja we wszystkich biegach spotkały się z ogromnym uznaniem władz światowej organizacji mastersów WMA jak i wielu zawodników.

Mam nadzieję, że to dobry prognostyk na przyszłość przed kolejnymi mistrzostwami, które już w lutym 2024 roku odbędą się w Voukati (Finlandia) oraz krok w kierunku zadomowienia się na stałe licznego grona polskich Mastersów w światowym czempionacie.

Gratuluję wszystkim medalistom oraz startującym osiągniętych wyników!

Jestem przekonany, że zdobyte doświadczenie przyczyni się do rozwoju amatorskiego narciarstwa biegowego w Polsce, a wspólny wyjazd tak licznej grupy biegaczy narciarskich z różnych rejonów Polski będzie prowadził do konsolidacji środowiska w dobrej wspólnej sprawie????

Andrzej Guziński

Dyrektor Krajowy WMA oraz Prezes Polish XC Masters

Polish XC Masters